Çekiçler Grup Waterjet (Sujeti) Kesim Merkezi - Eskişehir

Teknoloji Waterjet

En son teknolojilerler donatilmiş, ekibimiz ve tesislerimizde makinelerimiz ile en yüksek hassaiyette, size hertürlü kesim ve işleme hizmetini sağlamaktayız.


Makinelerimiz ve özelliklerimiz: 

 - 4000 mm x2100 mm tezgah ölçüleri ile en büyük parçaların kesimi 
- 15 cm kalınlığa kadar hertürlü mazlemenin hassas hızlı kesimi 
-Dynamic® kesim teknolojisi ile en pürüzsüz, hızlı, hassas ve keskin köşeli kesim (kesim kafası yatabilmektedir.) 
- 60.000 psi (4150 bar) Hypelex® pompa ve su basıncı ile kesim. 
- UltraPierce™ kesim teknolojisi sayesinde cam, mermer, kompozit türü gevrek ve kırılgan malzemelerin hicbir zarar görmeden mükemmel işlenebilmesi. 
- FLOW (made in USA) marka Amerika menşeili, sektörün en iyisi makinelerimiz.
- Doğrusal kesim hassasiyeti 0.0381 mm / 1 m - (0.0015 in / 3 ft) 
- Kesim hızı 7.6 m/min’ya varan (300 ipm’ye varan) hızlar.
- Özel arıtma su tesisimiz ile özel, temiz, hassas sulu kesim.
- Tecrübeli mühendislik ve teknik ekibimiz.  
 

 Waterjet-sujetinin nedir, özellikleri ve avantajları:
 

- Soğuk bir proses olması sayesinde, termik nedenlerden kaynaklanabilecek, yanma, damlacık oluşması (erime), sertleşme şekil değiştirme gibi sorunlar olmayacaktır. 
- Laser ile kesilemeyecek farklı yanma veya erime sıcaklıklarına sahip malzeme çiftleri, sandviç malzemeler sujeti ile kesilebilir, lazere göre daha yüksek hassasiyet sağlar. 
- Malzeme yanması veya erimesi olmadığından, işlem sırasında hiçbir kimyasal kirlilik oluşmaz. 
- Kesim izi aralığının çok dar olması sayesinde malzeme kayıpları en aza indirilir, çok dar ve keskin köşelerin işlenmesi (kesilmesi) mümkündür. 
- Diğer yöntemlerle kesilemeyecek petek dokulu tüm malzemeler, sujeti ile kesilebilir, dünyada yer alan tüm malzemeleri kesebilir. 
- Kesilme kesitinde, alt veya üst tarafında çapak oluşmaz, erime veya yanma riski olmaması sayesinde çok ince malzemeler kesilebilir.

Waterjet(sujeti) ile hangi malezmeler kesilebilir:


(kısaca yeryüzündeki tüm malzemeler) Karbonlu ve paslanmez çelikler , titanyum tungsten alaşımları, tüm sert metaller, aluminyum, bakır, pirinç, kurşun ve tüm yumuşak metaller, karbon, kevlar, lastik kaplı metaller, kopozitler, mermer, granit, seramik, kurşungeçirmez, lamine camlar, lastik plastik türevleri, ağaç ve ağaç ürünleri, yer kaplama malzemeleri, süngeri polyurethan, köpük, kumaş, deri – tekstil ürünleri, paspas, halı, cam, plexiglass, izolasyon malzemeleri, conta malzemeleri ve aklınıza gelebilecek yeryüzündeki tüm malzemeler.

Eskisehir_sujeti_waterjet_kesim_lazer

Bazi waterjet-sujeti kesim örnekleri:

         
  Metaller                                                          Cam / Alimunyum                          Mermer-Granit-Seramik                                 Bakir-Pirinç                                        Kauçuk-Plastik

 eskisehir waterjet sujeti kesim merkezi cekicler
Çizebildiğiniz herşeyi, suyla mükemmel şekilde kesebiliriz, malzeme farketmez !

Lazer’in kesemediğini yada daha yüksek hassasiyete ihtiyaç olan durumlarda ve malzemeye hiçbir zarar ve deformasyon vermemek istediğinizde waterjet teknolojisi çok yakınızda !